За нас - Mandarin утро Кинески Училиште

за нас

Мандарина утро - Кинески тест центар прилог на Конфучие институција, на глобален бренд

Мандарина утро, јазик училиште мандарина во Шангај, е основана во 2007 година, која ја поставува обука за јазик, HSK, меѓународни Кинески настава сертификат за обука и испитување во едно. И тоа е многу сеопфатна Кинески јазик институција за обука. Мандарина утро е член на Меѓународното здружение за кинески јазик образование, HSK / BCT тест центар во прилог на Конфучие институција, образование пракса центарот на Tianhua Институтот за Шангај Нормален универзитет. И "сертификација испит центар за обука на меѓународниот сертификат за кинески наставниците од страна на овластени Конфучие Институтот штаб и Hanban.

8 години да се почитуваат "посветена на промоција на кинескиот јазик," целта на оригиналот "три-димензионални учење", со комбинирање на настава за тестирање и тестирање за да се промовира учење. И што има толку многу центар мандарина обука на најдинамична економија во Шангај, како што Jing'an, Hongqiao, Пудонг и Changning ......

Успешно регистрирани повеќе од 7.000 студенти од странство, и да се обезбеди услуги за долготрајна обука за јазик кинески на повеќе од 100 500 странски претпријатија, повеќе од 100 истакнати кинески наставниците, наставни професионален тим за управување со ефикасно да се заштитите добивки на учењето на студентите. да се изгради добра репутација за обука кинески јазик е во насока на мандарински утро.

Шангај Jingan Кампус : 12ф, бр 58 Jiaozhou патот, Окружниот Jingan, Шангај

Тел : 021-5228 7809,6253,1250

Е-пошта : info@mandarinmoring.com

Животна средина на mandarinmorning

82049-1601111F000319

82049-1601111F000319

82049-1601111F000319