• Приватни часови за предметната програма

  Приватни часови за предметната програма

  Класа големина: 1 студент или да се изгради своја сопствена група
  Нивоа: секое ниво
  Распоред: интензивна или Флексибилни
  Почеток Датум: до вас

 • Online Chinese Course

  Online Chinese Course

  Class Size:1on1 or 2-15 students
  Нивоа: секое ниво
  Распоред: интензивна или Флексибилни
  Почеток Датум: до вас

 • Дел група на курсот

  Дел група на курсот

  Класа големина: 3-8 студенти
  Нивоа: секое ниво
  Распоред: скратено работно време
  Почеток Датум: до вас

 • Летен камп

  Летен камп

  Класа големина: 5-30 студенти
  Нивоа: секое ниво
  Распоред: фиксна
  Почеток Датум: 3 јуни 1 јули, 5 август 2019.

Карактеристика на курсот

Онлајн и офлајн синхронизација

Онлајн и офлајн синхронизација

Вие не само што може да доаѓаат на училиште мандарински утро да се приклучи на паралелки со други странски пријатели, и исто така можете да се најавите на вашиот профил на интернет да имаат часови ако времето е напната.

Во комбинација испитување и настава

Во комбинација испитување и настава

Тоа не е само место за учење, но, исто така, една од тест сајтови на HSK во Шангај секоја година

Ексклузивно наставник

Ексклузивно наставник

Ако сте се регистрираа за кинески Се разбира, ние ќе ја испрати на дефектолог да ги следите сите на патот. Ако имате било какви прашања, мислења или сугестии, можете да се пријавите за неа.

тимот на наставата со полно работно време

тимот на наставата со полно работно време

Сите кинески наставниците работат со полно работно време и имаат беспрекорна професионални вештини, така да не мора да се грижите за тоа дали наставникот има време за класи. Се додека тоа е работното време, наставникот има време.

 • Мандарина утро, јазик училиште мандарина во Шангај, е основана во 2007 година, која ја поставува обука за јазик, HSK, меѓународни Кинески настава сертификат за обука и испитување во едно. И тоа е многу сеопфатна Кинески јазик институција за обука. Мандарина утро е член на Меѓународното здружение за кинески јазик образование, HSK / BCT тест центар во прилог на Конфучие институција, образование пракса центарот на Tianhua Институтот за Шангај Нормален универзитет. И "сертификација испит центар за обука на меѓународниот сертификат за кинески наставниците од страна на овластени Конфучие Институтот штаб и Hanban.

Воведување на одлични наставници

Рен Rui xia

Рен Rui xia

самиот живот, без помош на колеџи и универзитети, станува напредна институција.

Фан Линг Линг

Фан Линг Линг

Претпоставувам дека нешто ми добива најмногу задоволство да се биде учител е кога се чувствувам дека некој има направено подобрување.

Лиу Xuan

Лиу Xuan

Цели се утврди она што ви се случува да биде. Значи се направи добар план, ние се допаѓа соништата на иднината подобро од историјата на минатото.